Znajdź serwis
Bezpłatna infolinia
22 506 61 50
Facebook

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

Uszkodzony samochód to problem, lecz na szczęście istnieje możliwość zapewnienia pojazdu zastępczego. Sprawdź, kiedy przysługuje auto zastępcze i jaki jest jego koszt.

Samochód zastępczy może przysługiwać Ci w większej ilości sytuacji, niż sądzisz!
Według umowy z ubezpieczycielem, do pokrycia kosztów szkody i wypłaty odszkodowania zobowiązana jest firma ubezpieczeniowa sprawcy.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy.

Gdy jesteś uczestnikiem kolizji, wskutek której musisz oddać pojazd do naprawy, możesz ubiegać się o auto zastępcze. Gdy trwa czas naprawy, będziesz mógł skorzystać z opcji, jaką jest wynajem z ubezpieczenia OC sprawcy. Jeśli szukasz samochodu zastępczego, możemy zaoferować Ci auto na czas, gdy Twój pojazd będzie w naprawie.

O auto zastępcze może ubiegać się każda osoba prywatna lub właściciel działalności gospodarczej. Warto wiedzieć, że Compet oferuje pomoc m.in. ze zgłoszeniem samej szkody do ubezpieczyciela, jak również z zapewnieniem pojazdu zastępczego. Nasze serwisy są gotowe do pracy w całym kraju – sprawdź, czy też na terenie, który cię interesuje. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc.

Znajdź serwis Compet oferujący auto zastępcze:

 • Autoryzowany
 • Compet JANISZ
  ul. Batalionów Chłopskich 5, 83-000 Pruszcz Gdański
 • Compet AUTO MOTO CENTRUM
  ul. Ostrowska 328, 61-312 Poznań
 • Compet CARLUX
  al. Lotników Polskich 134, 21-040 Świdnik (obok Lublina)
 • Compet GEMBA AUTO
  ul. Sławęcińska 15A, 89-665 Ogorzeliny (koło Chojnic)
 • Compet DYNAMICA
  Jawornik 525, 32-400 Myślenice
 • Compet DYNAMICA WROCŁAW
  ul. Wrocławska 23B, 55-114 Wisznia Mała
 • Compet AUTO-DAR
  ul. Konwaliowa 159, 42-280 Częstochowa
 • Compet CHWALIBÓG MOTORS
  ul. Fabryczna 97, 05-270 Marki (obok Warszawy)
 • Compet ARKOZLAK
  ul. Usługowa 7, 86-065 Lisi Ogon (obok Bydgoszczy)
  Compet ARKOZLAK
 • Compet AUTO CENTRUM
  ul. Elektronowa 18, 94-103 Łódź
 • Compet AJR
  ul. Kopernika 1, 87-148 Papowo Toruńskie (obok Torunia)
  Compet AJR
 • Compet MOTOTECHNIKA
  ul. Prosta 4 , 41-909 Bytom
 • Compet PAWLIKIEWICZ I SYNOWIE
  ul. Tadeusza Kościuszki 45A, 72- 010 Police
 • Compet AUTO ROBOT SYSTEM
  Mała Góra 55, 30-864 Kraków

Wyszukaj serwis oferujący auto zastępcze w Twoim mieście:

Kiedy i komu należy się auto zastępcze?

Kiedy i komu należy się auto zastępcze?

Uczestnicy wypadku i innego typu kolizji komunikacyjnych często pytają, kiedy przysługuje samochód zastępczy. Zawsze, gdy na skutek szkody musi dojść do oddania pojazdów do warsztatu. Ważna jest zgodność klasy auta. Klasa auta zastępczego nie może być wyższa niż Twojego pojazdu.

Ważne jest, że możliwość korzystania z auta przysługuje Ci wtedy, gdy nie możesz pozwolić sobie na brak auta, a uszkodzenia Twojego samochodu kwalifikują się do naprawy. Masz prawo wynająć samochód zarówno w przypadku szkody częściowej, jak i całkowitej. Uszkodzone samochody ocenia rzeczoznawca w celu weryfikacji. Usługa wynajmu jest możliwa na podstawie oceny uszkodzonego pojazdu.

Na jak długo przysługuje auto zastępcze?

Nie martw się tym, na jak długo jest auto zastępcze. Możesz korzystać z samochodu, który został ci przyznany, aż do dnia, gdy uda się naprawić szkodę. Compet świadczy szerokie usługi i zadba o to, aby auto zastępcze mogło służyć tak długo, jak to potrzebne. Zależy nam na zadowoleniu klienta. Jeśli zastanawiasz się, na ile dni przysługuje samochód zastępczy, to jest to rozpatrywane w zależności od indywidualnego przypadku.

Kto płaci za auto zastępcze?

Kto płaci za auto zastępcze?

Zastanawia cię, kto płaci za auto zastępcze? Całość kosztów wynajmu aut zastępczych pokrywa z zasady towarzystwo ubezpieczeń sprawcy. To jedno z zadań firm ubezpieczeniowych. Kiedy dojdzie do pokrycia odszkodowania? Nie musisz martwić się jego wypłatą, zajmuje się tym ubezpieczyciel. Od dnia, w którym dostarczysz dokumenty, zakład ubezpieczeń ma okres 30 dni na zrealizowanie operacji. Jeśli wystąpią problemy, możesz oczekiwać na zgodę na wypłatę świadczenia nieco dłużej.

Aby wynająć samochód zastępczy, należy wypełnić dokumenty, zawierające m.in. dane takie jak adres. Możemy pomóc w uzyskaniu odszkodowania i skorzystaniu z wypożyczalni samochodów. Wynajem samochodu jest wtedy prostszy, bo usługa najmu samochodów zastępczych mieści się w naszym zakresie działalności. Zadzwoń pod nasz numer i dowiedz się więcej! Możesz skorzystać też ze strony naszej firmy.