W przypadku kolizji należy zgłosić dane zdarzenia do ubezpieczyciela i wezwać pomoc drogową, która w pierwszym etapie pomoże z transportem pojazdu do serwisu.
Jak przebiega późniejsza likwidacja szkód po wypadkach komunikacyjnych?

Likwidacja szkody po wypadku – jak przebiega?
Na początku należy zadbać o bezpieczeństwo osób biorących udział w zdarzeniu. Może być konieczne wezwanie służb. Następnie trzeba zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wezwać pomoc. W serwisach Compet istnieje możliwość uzyskania pomocy drogowej oraz zapewnienia auta zastępczego na czas likwidacji szkód. Należy się też liczyć z koniecznością wizyty rzeczoznawcy, która będzie miała na celu określenie wartości szkody oraz zgodę na przystąpienie do procesu likwidacji szkód czy wypłatę ubezpieczeń. Oczywiście, przygotujmy się też na oddanie auta do serwisu.
Ważne będą dokumenty – muszą zawierać informacje kontaktowe i umożliwiające weryfikację danych takie jak adres i nazwisko, jak również numer zdarzenia. Dzięki temu zakład ubezpieczeń będzie mógł szybko przystąpić do dalszych kroków. Gdy wysyłamy dokumenty internetowo, zachowajmy porządek wśród plików poświadczających zdarzenie. Przesłanie kompletu informacji jest bardzo istotne.
Znajdź serwis Compet oferujący likwidację szkód:
- Autoryzowany
- Compet JANISZ
ul. Batalionów Chłopskich 5, 83-000 Pruszcz Gdański - Compet AUTO MOTO CENTRUM
ul. Ostrowska 328, 61-312 Poznań - Compet CARLUX
al. Lotników Polskich 134, 21-040 Świdnik (obok Lublina) - Compet GEMBA AUTO
ul. Sławęcińska 15A, 89-665 Ogorzeliny (koło Chojnic) - Compet DYNAMICA
Jawornik 525, 32-400 Myślenice - Compet DYNAMICA WROCŁAW
ul. Wrocławska 23B, 55-114 Wisznia Mała - Compet AUTO-DAR
ul. Konwaliowa 159, 42-280 Częstochowa - Compet CHWALIBÓG MOTORS
ul. Fabryczna 97, 05-270 Marki (obok Warszawy) - Compet MOTOTECHNIKA
ul. Prosta 4 , 41-909 Bytom - Compet PAWLIKIEWICZ I SYNOWIE
ul. Tadeusza Kościuszki 45A, 72- 010 Police - Compet AUTO ROBOT SYSTEM
Mała Góra 55, 30-864 Kraków
Wyszukaj serwis oferujący likwidację szkód w Twoim mieście:

Likwidacja szkody z OC sprawcy.
Wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyjściem jest zgłoszenie szkody u swojego ubezpieczyciela, czy sprawcy. To zależy od tego, jaki tryb chcemy wybrać. Gdy w wyniku zdarzenia nasze auto zostało uszkodzone nie z naszej winy, należy nam się likwidacja szkody z ubezpieczenia OC sprawcy. Ustalenia między stronami szkody mogą się tutaj różnić. Ważne jest szybkie zgłoszenie szkody oraz dokonanie czynności, które umożliwią nam sprawne uzyskanie odszkodowania i likwidację szkody.
Warto wiedzieć, że w ciągu siedmiu dni od zgłoszenia ubezpieczyciel musi zarejestrować szkodę, a w ciągu 30 dni zgodnie z przepisami powinien wypłacić odszkodowanie. Proces przebiega zawsze według odgórnych przepisów i ustaleń, między innymi wynikających z umowy. Natomiast jeśli występuje problem z określeniem odpowiedzialności ubezpieczyciela, proces może się wydłużyć.

Jak skorzystać z likwidacji szkody?
Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się BLS. Co to jest bezpośrednia likwidacja szkody, czy warto z niej skorzystać? Najpierw warto dowiedzieć się, czym jest. To system, który funkcjonuje w Polsce od 1 kwietnia 2015 roku i miał usprawnić proces wydawania ubezpieczeń. W takiej sytuacji nie zgłaszamy szkody z OC – kontaktujemy się z naszym ubezpieczycielem. Później cały proces przebiega już bez naszego udziału, nasza ubezpieczalnia rozlicza się z ubezpieczalnią sprawcy. Bezpośrednia likwidacja szkód to dobra opcja, która może ograniczyć poziom naszego stresu związanego z niespodziewanym zdarzeniem. Można wykonać ją w naszym serwisie!
Kiedy jest szkoda całkowita?
Masz prawo do naprawy auta z OC sprawcy w każdej sytuacji, w której uczestniczyłeś w kolizji nie ze swojej winy. Przysługuje ci to prawo zarówno w przypadku, gdy wystąpiła szkoda częściowa, jak i szkoda całkowita. Co to znaczy? Określamy tak sytuację, gdy koszt naprawy samochodu przekracza jego pełną wartość.
Szkoda całkowita – czy warto?
Kiedy szkoda całkowita jest orzekana? Jest orzekana przez rzeczoznawcę po wypadku, na podstawie wyceny pojazdu sprzed zdarzenia. Nie zawsze określa się zniszczenia w ten sposób. Czasem trudno określić, że miała miejsce szkoda całkowita. Ile procent pojazdu powinno być uszkodzone, aby ją orzec? Jak wspomniano wcześniej, zakłada się, że w sytuacji, gdy naprawy przekracza 100% wartości pojazdu.
Zdania na temat tego, czy warto naprawiać pojazd, który uległ takim zniszczeniom, są często podzielone. Ubezpieczyciele często wskazują na fakt, że koszt naprawy w takim wypadku jest nieekonomiczny lub naprawa auta do bezpiecznego stanu jest niemożliwa. Szkoda całkowita często skutkuje więc kasacją samochodu. Każdą szkodę należy rozpatrywać jednak indywidualnie.