Znajdź serwis
Bezpłatna infolinia
22 506 61 50
Facebook
Jaką polerkę samochodową wybrać

Jaką polerkę samochodową wybrać?

Udostępnij znajomym

Polerka samochodowa jest niezbędna do utrzymania lakieru na samochodzie w należytym stanie. Jak wybrać idealną polerkę samochodową?

Do czego służy i jak działa polerka samochodowa?

Aby wypolerować samochód trzeba skorzystać z polerki samochodowej, która jest podstawowym narzędziem służącym do polerowania. Maszyna polerska powinna wyróżniać się szeregiem funkcji, które zapewnią odpowiednie wypolerowanie samochodu.

Polerka zapewnia usunięcie rys na samochodzie.

Jakie są rodzaje polerek samochodowych?

Warto na wstępie omówić najpopularniejsze rodzaje polerek samochodowych, to pozwoli nam na łatwiejsze podjęcie decyzji, jaką wybrać.

Polerka rotacyjna

Polerka rotacyjna –jest urządzeniem, które potrafi wykonać wyłącznie ruch obrotowy, czyli rotacyjny. Dzięki temu gwarantuje dużą siłę trącą. To polerka samochodowa jaką warto kupić i stosować na pierwszym etapie korekty. Po taką polerkę rotacyjną warto sięgnąć wówczas, gdy masz już pewne doświadczenie i wprawę związaną z polerowaniem, ponieważ nie trudno o uszkodzenia. Dzięki polerce rotacyjnej możesz pozbyć się zarówno większych, jak i mniejszych uszkodzeń. Dobrym sposobem, który zapewni większe bezpieczeństwo pracy, jest zastosowanie past lekkościernych i delikatnych padów polerskich. To zmniejsza ryzyko ewentualnych szkód związanych z używaniem tego rodzaju maszyny polerskiej.

Polerki Dual Action

Polerki Dual Action –przez ekspertów uważane są za idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem. Już wyjaśniamy dlaczego. Otóż, okazuje się, że tego rodzaju polerki samochodowe wyróżniają się większym zakresem ruchu. To z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia zarysowań. Polerki Dual Action mają charakterystyczny orbitalny ruch. Jest on wymuszony przez siłę odśrodkową. W przypadku polerek Dual Action wyróżnia się trzy wielkości skoku ruchu orbitalnego. Należy tu wymienić kolejno urządzenia o takich skokach ruchu orbitalnego jak: 8mm, 10mm oraz 15mm. Ta pierwsza wielkość, a więc wskazane 8mm, to ruch wykorzystywany już na końcu polerowania i podczas finalizującego nabłyszczania. Uważa się taką polerkę za bezpieczną w przypadku osób początkujących. Z kolei wielkość 10mm to standardowy parametr. Sprawdzi się ona na każdym etapie działań polerskich. Z kolei urządzenie, które ma 15mm daje możliwość usuwania nawet bardzo głębokich zarysowań. Nadaje się do cuttingu.

Polerka orbitalna

Polerka orbitalna – z kolei, gdy szukasz urządzenia, które będzie połączeniem dwóch poprzednich, a więc wymienionych tu: polerek rotacyjnych oraz polerek Dual Action. W przypadku polerki orbitalnej możesz korzystać z dużej mocy ściernej przy bardzo dobrym wykończeniu lakieru.

Innym urządzeniem do polerowania jest: polerka oscylacyjna, a także polerka mimośrodowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polerki samochodowej?

Wahasz się, jaka jest dobra polerka samochodowa? Zwróć uwagę na poniższe, wymienione tu elementy i ciesz się doskonale dobranym urządzeniem:

  • moc polerki – decydując się na zakup produktu, jakim jestpolerka samochodowa musisz sprawdzić jaką moc ma urządzenie. Aby polerka poradziła sobie z narzuconą przez Ciebie prędkością, jej silnik musi mieć moc minimum 800W. Taka polerka da pewność stabilnego i stałego efektu przejazdu;
  • gabaryty urządzenia – chcąc pracować wygodnie, zwróć uwagę, ile waży urządzenie. Waga maksymalna 2,5 kg pozwoli ci na wygodną i ergonomiczną pracę;
  • opcje dodatkowe – możliwość regulowania obrotów daje Ci pewność wygodniejszego działania;
  • przewód zasilania – sprawdź jego długość, minimum 5 metrów to długość optymalna, która pozwoli Ci korzystać z urządzenia w różnych warunkach.

Jaka jest najlepsza polerka samochodowa? Okazuje się, że to taka, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom polerskim oraz preferencjom. To, jaka dobra polerka samochodowa sprawdzi się w Twoim przypadku, zależy też częściowo od Twoich umiejętności.

Jaką polerkę samochodową wybrać na start?

Zastanawiasz się jaka polerka samochodowa na początek będzie najlepsza? Osoby początkujące najlepiej poradzą sobie, gdy będą miały do dyspozycji polerki orbitalno-rotacyjne. Dobrą praktyką jest także przetestowanie urządzenia na starych elementach. Podczas prawdziwej korekty nie trudno o błąd, który może skutkować koniecznością ponownego lakierowania elementu.

Co więcej, podejmując decyzję dotyczącą tego, jaka polerka samochodowa dla amatora będzie najlepsza, warto zwrócić uwagę na wagę przedmiotu. Klasyczna polerka na start powinna ważyć nie więcej niż 2,5 kg. Cięższa polerka może skutecznie utrudniać pracę, ponieważ wykonujący tę czynność może łatwiej się zmęczyć. Zwróć uwagę także na ergonomiczną obudowę, jeżeli nie chcesz wiele godzin pracować urządzeniem, które jest po prostu niewygodne w obsłudze. Inne elementy, które powodują, jaka jest najlepsza polerka samochodowa zostały wymienione we wcześniejszej części artykułu.

Jaką polerkę wybrać dla profesjonalisty?

Jaka polerka samochodowa okaże się idealna dla osoby, która jest profesjonalistą? To, jaka polerka samochodowa będzie w danym przypadku najlepsza zależy nie tylko od funkcji urządzenia, ale też od indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Jeżeli jesteś profesjonalistą to w Twoim przypadku sprawdzi się polerka rotacyjna. Warto zwrócić uwagę na rękojeść, która zapewnia precyzyjne ruchy. Trzeba też wziąć pod uwagę moment obrotowy oraz moc. Sprawdzą się tu urządzenia o mocy 900W.

Co oprócz polerki samochodowej będzie nam potrzebne?

Pamiętaj, że jeżeli chcesz osiągnąć upragniony efekt, nie możesz ograniczać się jedynie do maszyny do polerowania. Potrzebne Ci będą również inne akcesoria. Wśród nich wymienić należy kolejno:

  • talerz polerski – nadmienić trzeba, że ma je w swojej ofercie wielu producentów sprzedających polerki do lakieru. To znaczne ułatwienie. Jeżeli jednak kupujesz osobno maszynkę do polerowania musisz pamiętać, by dobrać do rodzaju talerza polerskiego odpowiedni pad;
  • pad – rozmiar urządzenia powinien być dostosowany do rozmiaru talerza. Musi to być indywidualnie dobrany rozmiar;
  • gąbka – są konieczne do uzyskania efektu nabłyszczania. Zaleca się jej stosowanie do świeżych i miękkich lakierów, a także ich odświeżania i nabłyszczania;
  • pasta polerska – powinien być to profesjonalny środek, zawierający sproszkowane ścierniwo. Cząsteczki te likwidują zarysowania.

Polerka do samochodu to istotne urządzenie z punktu widzenia renowacji samochodu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedzieć, jaka polerka samochodowa nadaje się do tego, by ją kupić.